Coinbase Says It Brokered Microstrategy’s Influential $425 Million Bitcoin Buy

U.S. crypto wymiany Coinbase powiedział wtorek, że to brokered Microstrategy 425 milionów dolarów zakupu bitcoinów wcześniej w tym roku. Do tej pory nie było jasne, kto ułatwił transakcję.

Pierwszy Bitcoin Microstrategy (BTC) wyciąg z 250 milionów dolarów zakupionych w sierpniu został zrealizowany w ciągu pięciu dni, Coinbase ujawnił w studium przypadku transakcji.

Transakcje te – przeprowadzone za pośrednictwem jednostki maklerskiej giełdy o nazwie Coinbase Prime – wykorzystywały ludzki wysiłek i algorytmy handlowe, które podzieliły zlecenie Microstrategy na 200.000 wypełnień. Każdy z nich wypełniał średnio poniżej 0,3 BTC.

Podział głównego zamówienia na znacznie mniejsze zamówienia złożone w kilku pulach płynności pomógł „zminimalizować wpływ cen … [i] nie zakłócać rynku“, jednocześnie osiągając oszczędności na poziomie 4,25 mln dolarów dla Microstrategy.

„Korzystając z naszych zaawansowanych możliwości egzekucyjnych, wiodącej platformy brokerów kryptograficznych i biurka OTC, byliśmy w stanie kupić znaczną ilość bitcoinów w imieniu Microstrategy i zrobiliśmy to bez przesuwania rynku“ – powiedział Brett Tejpaul, szef sprzedaży instytucjonalnej, powierniczej i usług prime w Coinbase, w jednym z postów na blogu.

Microstrategy, notowana na giełdzie w Nasdaq firma zajmująca się wywiadem biznesowym i oprogramowaniem, z kapitalizacją rynkową na poziomie 3,02 mld dolarów, stała się centralnym punktem rozmów w branży kryptograficznej, ponieważ zdecydowała się zainwestować w Bitcoin jako aktywo rezerwowe, wlewając 425 mln dolarów do waluty wirtualnej.

Zakup został dokonany w dwóch transzach, przy czym druga transza – 175 mln dolarów – została zrealizowana pod koniec września. Dyrektor generalny Microstrategy Michael Saylor opisał Bitcoin jako „niezawodny sklep z wartością i atrakcyjnym aktywem inwestycyjnym z większym potencjałem długoterminowego wzrostu niż posiadanie gotówki“.

Wydawało się, że Microstrategy osiągnęła pewien wpływ na niektóre spółki giełdowe poszukujące bezpiecznych alternatyw aktywów poza tradycyjnymi pulami, takich jak złoto. Square, firma należąca do Jacka Dorsey’a, po inwestycji Microstrategy dokonała zakupu własnych bitcoinów o wartości 50 mln USD.

Kilka spółek notowanych na giełdzie wkracza obecnie na giełdę BTC, co pomogło w przekroczeniu rekordowych poziomów cen aktywów. Coinbase szuka gotówki na inwestorów instytucjonalnych, którzy zamierzają dokonać dużych zakupów Bitcoin.

„Mamy nadzieję, że jest to punkt zwrotny dla gospodarki kryptońskiej i mamy nadzieję, że pomoże to większej liczbie spółek i instytucji korporacyjnych, które chcą zdywersyfikować swoje strategie alokacji kapitału za pomocą kryptofonu“ – powiedział Tejpaul.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.