Burza deszczowa w Chinach powoduje 10% do 20% spadek hashratu w głównych basenach wydobywczych bitcoinów.

Ibiam Wayas by Ibiam Wayas 16 min. temu w Bitcoin News 2 min. czytaj

W ciągu ostatniego tygodnia prowincja Syczuan w Chinach borykała się z silnymi opadami deszczu. W związku z tym ucierpiały główne baseny wydobywcze Bitcoin Rush, co w pewnym stopniu wywołało spadek hashrenu w sieci kryptokurantów. Ostatnio ogólna sieć hashratu Bitcoin osiągnęła nowy, wszechczasowy poziom.

Silne opady deszczu w Syczuanie spowodowały znaczny spadek hashratu.
W raportach odnotowano, że województwo stanowi ponad 50 proc. całkowitej mocy obliczeniowej sieci Bitcoin, ponieważ wielu górników migruje do regionu ze względu na tańsze stawki za energię elektryczną. Jednak masowa powódź w prowincji, która pogłębiła się kilka dni temu, zmusiła niektórych górników do wstrzymania działalności na razie.

Według dyrektora generalnego Poolina, Kevina Pana, większość regionów ma problemy z Internetem i telekomunikacją, co jest wynikiem tego zdarzenia. Co więcej, większość regionów doświadcza przestojów w dostawach energii elektrycznej, ponieważ elektrownie wodne były wykorzystywane do pomocy w regulacji ogromnej powodzi.

RelatedPosts
Kim Dotcom Bitcoin prognoza ceny się spełniła – Czy dolar amerykański jest następny?
Co 0,2% całkowitej ilości Bitcoinów w sieci Ethereum oznacza dla sektora DeFi?
Bitcoin i Tesla najpopularniejsze akcje w lipcu, mówi TradingView
Testy z haszyszem Bitcoin’a nowe ATH przy 129M TH/s

W związku z koncentracją górników w tym regionie, kilku górników kryptokurantów ucierpiało na skutek rozwoju, który spowodował spadek mocy wydobywczej Bitcoinu. Według Coinmetrics, dostawcy danych rynkowych o kryptokrypcie, haszysz spadł do 105 EH/s z poziomu aż 140 EH/s.

Baseny wydobywcze Wielkiej Czwórki również stały się hitem

Na uwagę zasługują cztery miłosne baseny górnicze Bitcoin – F2Pool, PoolIn, Antpool i BTC.com – wszystkie znajdują się w Chinach. Te cztery baseny stanowią 50 procent całej sieci Bitcoinów. Jednakże, zostały one również dotknięte przez incydent, który widział ich hashrate spadek od 10 procent do 20 procent w ciągu ostatnich 24 godzin. Ponadto większość gospodarstw górniczych zamknęła działalność i ze względów bezpieczeństwa zwolniła na czas swoich pracowników na miejscu. Poza tym zamknięto również dużą autostradę, która prowadzi do obszaru górniczego. Obfite opady deszczu w Chinach powodują spustoszenie zarówno dla górników, jak i dla obywateli na wolności, a także przekroczyły średni rekord miesiąca, jaki kiedykolwiek odnotowano.